Szukaj na tym blogu

sobota, 17 września 2016

Testujemy nowości firmy Certech

Razem z moimi kotami przedstawiam Wam nowości wyprodukowane przez firmę Certech najlepszego w Polsce i nie tylko w Polsce producenta żwirków dla kotów. Dziś testuję dobrze znany Benek Corn Cat ale tym razem wersja Golden oraz całkowitą nowość ekskluzywną markę żwirku bentonitowego Canadian Cat.

Benek Corn Cat Golden
kukurydziany żwirek dla kotów benek

Kukurydziany żwirek dla kotów Benek cornJak wielu z Was wie uważam kukurydziany żwirek Benka za najlepszy żwirek na rynku. Zdania moich klientów są podzielone bo wiele osób uważa, że żwirek ten pyli dość mocno i przy ciemnych kaflach jest to uciążliwe. Mi ten problem nie przeszkadza bo wolę pył niż rozsypany żwir po całym domu. Firma Certech postanowiła udoskonalić swój produkt i wyprodukowała Benka Corn Cat Golden. Jest to nadal żwirek kukurydziany ale ma dużo większe granulki przypominające pellet. Żwirek jest w odróżnieniu od pelletu zbrylający. Można go usuwać drogą sanitarną lub kompostować. Na potrzeby testu napełniłam dwie kuwety nowym żwirkiem i po tygodniu używania podzielę się z Wami swoją opinią.
Zalety:
Żwirek nie roznosi się wcale, jest tak ciężki, że pozostaje w kuwecie.
Nie ma pyłu jak w wypadku zwykłego Corn Cat
Doskonale pochłania zapachy.
Jest wydajny, przy 3 kotach i 2 kuwetach w tydzień zużyłam pół opakowania 7l
Cena niższa niż podobny jakościowo Cats Best GoldWady:
Troszkę gorzej się zbryla niż Corn Cat naturalny, grudka jest bardziej paćkowata.
Moje 4 miesięczne maluchy nie przepadają za tym żwirkiem. Mam wrażenie, że granulki są dla nich za duże i bolą je łapki. Kocica zaakceptowała żwirek bez zarzutów.

Podsumowując, żwirek bardzo mi się podoba ale ze względu na maluchy będzie wsypany tylko do 1 kuwety z 4.

Żwirek jest pakowany w worek papierowy o pojemności 7l

żwirek dla kota bantonitowyCanadian Cat Unscented

Drugi żwirek jest bentonitowy. Bardzo drobny i delikatny, aksamitny wręcz. Moje maluchy go pokochały. Chwilkę po tym jak napełniłam kuwety (także 2), żwirek został przetestowany, rozgrzebany i zanieczyszczony. Maluchy mając do wyboru dwa rodzaje żwirku zdecydowanie wybierają ten bentonit. W porównaniu do Benka Compact i Benka Naturalnego żwirek zbryla się idealnie w zwarte grudki, nie rozsypujące się (grudka ze żwirku Naturalnego potrafi się rozlecieć na łopatce), nie przywiera do kuwety (przeszkadzało mi to w Benku Compact) ale niestety ma i wady bardzo się rozsypuje. Gdy kot intensywnie kopie żwirek fruwa w koło. Polecam go do kuwet z wysokim rantem lub zakrytych. Przy nasypywaniu i grzebaniu lekko pyli jak to bentonit. Nie polecam żwirku przy bardzo małych kociętach. Żwirek rozsypałam na pół do 2 dużych kuwet i po tygodniu jest go nadal sporo i w zasadzie nie trzeba go jeszcze wymieniać.
 Zalety:
Bardzo dobrze pochłania wilgoć
Bardzo dobrze się zbryla
Nie przywiera do kuwety
Bardzo dobrze pochłania zapachy
Jest miękki, naturalny koty to uwielbiają
Jest wydajny.
 Wady:
Rozsypuje się mocno przy intensywnym kopaniu
Trochę roznosi po za kuwetę
Lekko pyli przy nasypywaniu.
Nie można usuwać go w toalecie.
Cena, żwirek jest dużo droższy niż linia Benka


 Podsumowując. Ze względu na to iż koty zakochały się w tym żwirku i to iż idealnie pochłania zapachy zostaje w użytku w 3 kuwetach. Muszę jakoś przeżyć, że się rozsypuje. Powiem Wam iż od kiedy mam ten żwirek nie zdarzyło się aby któryś maluch zrobił siku po za kuwetą. One bardzo lubią w nim grzebać i tam się załatwiać.
 Żwirek jest pakowany w plastikowy worek o pojemności 10 l Testowany żwirek to Uniscented w sprzedaży są także wersje Baby Power oraz Lavender. Skład bentonit sodowy.

Oba żwirki kupicie w moim sklepie :)
W odpowiedzi na liczne pytania wrzucam dodatkowo porównanie wielkości żwirku CB Gold i Benek Golden

Żwirek dla kota porówanie

Brak komentarzy: